flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Посадова інструкція помічника судді

ПОГОДЖЕНО                                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                        

Зборами суддів                                                                              Наказом керівника апарату

Селидівського міського суду                         Селидівського міського суду                                                                         Донецької області                                                                         Донецької області                                                                         

від 08 червня 2018 року  № 20                                                     від 08 червня 2018 року  № 13                                           

 

                                                              

                                                                                                        

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
помічника судді Селидівського міського суду

Донецької області

Посадова інструкція помічника судді Селидівського міського суду Донецької області (далі –  Інструкція) розроблена відповідно до Положення про помічника судді затвердженого Рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року № 21, вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та визначає  єдині засади діяльності,  правовий статус і умови діяльності особи, яка займає посаду помічника судді Селидівського міського суду Донецької області (далі – помічника судді).

 

1.Загальні положення.

1.1. Посадова інструкція помічника судді Селидівського міського суду Донецької області встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду помічника судді Селидівського місткого суду Донецької області (далі – помічника судді).

    

        1.2. Помічник судді Селидівського міського суду Донецької області (далі – помічник судді) це працівник патронатної служби у суді, який забезпечує виконання суддею повноважень щодо здійснення правосуддя.

        1.3. Помічник судді є працівником апарату суду.

        1.4. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду за поданням судді. Судді самостійно здійснюють добір помічників.

        Призначення на посаду помічника судді здійснюється на підставі письмового подання судді без конкурсного відбору наказом керівника апарату суду.

        Помічник судді призначається на посаду на строк повноважень безпосереднього керівника та не довше ніж на період перебування безпосереднього керівника у штаті суду.

       Умови звільнення з посади або  переведення помічника судді на іншу посаду працівника апарату суду, яка не належить до посад державної служби, виконання повноважень додаткового помічника іншого судді,  вступ або повернення на державну службу, визначаються  Положенням про помічника судді затвердженим Рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року № 21.

        На помічника судді поширюється дія законодавства про працю, крім статей 391, 41-431 та 49 Кодексу законів про працю України.

 

      1.5. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою. 

 

     1.6. Помічник судді з питань підготовки справ до розгляду підзвітний лише відповідному судді. Суддя є його безпосереднім керівником.

     З усіх інших питань, у тому числі щодо дотримання трудової дисципліни, помічник судді підзвітний керівнику апарату суду в межах його повноважень.

      Керівник апарату суду здійснює контроль за дотриманням помічником судді правил внутрішнього трудового розпорядку суду та Правил поведінки працівника суду.

 

      1.7. Помічник судді у своїй роботі керується Конституцією України, Законом України "Про судоустрій і статус суддів", статтею 92 Закону України "Про державну службу", відповідними процесуальними кодексами, іншими законами та нормативно-правовими актами України, Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року N 33, рішеннями зборів суддів відповідного суду, Інструкцією з діловодства суду, Правилами внутрішнього трудового розпорядку суду, Положенням про помічника судді затвердженим Рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року № 21, а також посадовою інструкцією.

       

  1. Завдання та обов’язки


        2.1. Помічник судді:

    - здійснює підбір актів законодавства та матеріалів судової практики, які необхідні для розгляду конкретної судової справи;

      - бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, в оформленні судових справ, за дорученням судді готує проекти судових рішень, запитів, листів, інших матеріалів, пов’язаних із розглядом конкретної справи;

     - здійснює оформлення копій судових рішень для направлення сторонам у справі та іншим учасникам справи, які беруть участь у справі відповідно до вимог процесуального законодавства, контролює своєчасність надсилання копій судових рішень;

     - здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ ухвал судді про примусовий привід, а в разі невиконання таких ухвал - готує проекти відповідних нагадувань тощо;

     - готує проекти доручень суду про виконання судами інших держав окремих процесуальних дій, про вручення судових документів з цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справ, про екстрадицію правопорушників на територію України;

      - сприяє оформленню, виконанню доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних і кримінальних справах, інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України;

     - виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.

     

      За дорученням судді помічник судді:

      - може здійснювати повноваження секретаря судового засідання під час його відсутності у разі неможливості замінити його іншим секретарем;

      - координує роботу секретаря судового засідання та надає йому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами;

       - контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів;

       - здійснює перевірку своєчасності оформлення протоколів судових засідань у справах, що знаходяться в провадженні судді;

       - здійснює контроль за своєчасною здачею до канцелярії суду та/або архіву суду секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді;

      - здійснює підготовку та оформлення статистичних даних;

      - здійснює узагальнення судової практики, узагальнення про кількість і стан розгляду суддею судових справ усіх категорій;

      - здійснює аналіз скасованих і змінених рішень судді після перегляду справ судами апеляційної та касаційної інстанцій;

      - підписує непроцесуальні документи інформаційного та організаційного характеру;

      - виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.


       2.2. Помічник судді зобов’язаний: 

       - своєчасно та якісно виконувати надані йому доручення;

       - дотримуватися строків підготовки документів та виконання доручень;

       - постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію;

       - дбайливо ставитись до майна суду;

      - при виконанні своїх службових обов’язків не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина.

 

  1. 3. Права

 

 3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

       

          3.2. Отримувати від працівників апарату суду документи та інформацію, необхідні для виконання своїх обов'язків.

 

        3.3.Користуватися інформаційними базами даних, телекомунікаційними мережами  суду в установленому порядку.

       3.4. Вносити пропозиції судді щодо організації своєї роботи.

       3.5. За погодженням із суддею брати участь у конференціях, семінарах, круглих столах, форумах, інших науково-практичних заходах, а за поданням судді - проходити стажування у відповідних підрозділах державних органів.

       3.6. Брати участь у нарадах, зборах трудового колективу та інших подібних заходах суду.

       3.7. Підвищувати свій професійний рівень у системі підготовки та підвищення кваліфікації працівників апарату суду.

         3.8. На повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян.

        3.9. На оплату праці відповідно до Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про оплату праці» і нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, що регулюють умови оплати праці працівників патронатних служб, у тому числі в системі правосуддя.

           3.10. На щорічні відпустки в порядку, встановленому Кодексом законів про працю України та Законом України "Про відпустки", за його письмовою заявою, погодженою з безпосереднім керівником.

          Помічнику надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

         Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні.

 

3.11. На соціальний і правовий захист відповідно до свого статусу.

 

  1. Відповідальність


          4.1. Залежно від виду й характеру порушення помічник судді несе дисциплінарну, цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством:

        - за невиконання, невчасне або неналежне виконання покладених на нього обов'язків;

        - за перевищення своїх повноважень, визначених законодавством;

        - за бездіяльність або недобросовісне використання наданих йому прав;

        - за недотримання вимог законодавства про інформацію, державну таємницю та захист персональних даних;

       - за недотримання вимог антикорупційного законодавства України;

       - за недодержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та правил пожежної безпеки;

       - за недотримання встановлених Положенням про помічника судді затвердженого Рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року № 21 обмежень, пов'язаних із прийняттям на патронатну службу та проходженням патронатної служби;

       - за порушення правил внутрішнього трудового розпорядку суду та трудової дисципліни;

      - за порушення Правил поведінки працівника суду.